گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع

گرما دشمن بیشتر تجهیزات الکترونیکی و بهره‌وری دستگاه‌ها است.

فناوری HVAC باعث جایگزینی هوای ‌گرم به هوای سرد میشود و امروزه اکثر ساختمان های تجاری بزرگ و کارخانه های تولیدی به واحد های تهویه مطبوع صنعتی نیاز دارند تا بتوانند از مشکلات ناشی از گرم شدن بیش ازحد تجهیزات گوناگون الکتریکی مانند رایانه‌ها، تجهیزات قسمت تولید و ابزارهای تست الکترونیکی جلوگیری کنند. برای عملکرد مناسب ماشین آلات جهت تولید تجهیزات حیاتی شامل اندازه‌گیری‌ها و تلرانس های دقیق ، معمولاً از خنک‌سازی ثابت استفاده میشود.

امروزه اکثر افراد اصطلاح سندروم ساختمان بیمار را برای ساختمان‌ها و مراکزی میشناسند که درآن کیفیت هوا به گونه‌ای است که کارگران، صرفاً بعد از ماندن در چنین ساختمان‌هایی برای مدت طولانی بیمارمی‌شوند.  تنفس وجذب بخارات و آلاینده های ناسالم ساطع شده از مواد مورد استفاده در ساخت‌وساز‌ ساختمان و همچنین ناکافی بودن تجهیزات گرمایشی، تهویه یا تهویه مطبوع باعث این بیماری ها میباشد.بنابراین ،تهویه مطبوع صنعتی در حال حاضر ، نه تنها برای ذکر بهره‌وری بهینه‌ی کارگران و همچنین تجهیزات بلکه برای آسایش فردی و سلامت شخصی افراد بسیار مهم است.

این مناسبت بهانه ایی شد تا بتوانیم پیامی از بنیان گذار و مدیرعامل شرکت صنعتی فن ایران به شرح ذیل داشته باشیم:

هوای تازه حیاتی ترین ماده در زندگی موجودات میباشد و خوشبختانه تا امروز جیره بندی نشده است و عادلانه ترین تقسیم را در هستی دارد.

همه ی اهداف تغییر در وضعیت هوا شامل تصفیه، گرم و سرد ، رطوب و خشک کردن تحت عنوان تهویه مطبوع نامگذاری شده است . همانند طبیعت ، تهویه صنعتی با هدف طبیعی کردن هوا در محیط های صنعتی شکل گرفته است که با توجه به امنیت جانی انسانها در محیط های آلوده به گاز های سمی و معادن و کارخانه ها تهویه به یک وظیفه اخلاقی تبدیل شده است و عملکرد صحیح تجهیزات طراحی و نصب شده ضامن سلامتی خواهد بود .

بی شک تلاش در جهت انجام این وظیفه اخلاقی ، ارائه راهکار های علمی و قابل اجرا یکی از سیاست های شرکت دانش بنیان صنعتی فن ایران میباشد و همواره تلاش میکند در توسعه و گسترش علم و تجربه فناوری HVAC به صنعت های مختلف پیش قدم باشد.

ارائه نخستین مقالات درباره آلودگی شهری و راهکار های مقابله با آن در همایش های آلودگی هوا ، طرح مقالات چالشی با اهداف مبارزه مکانیکی با آلودگی هوای شهری یکی از افتخارات شرکت دانش بنیان صنعتی فن ایران در این حوزه میباشدو در پایان دست همه کسانی را که با تلاش شبانه روزی تعالی و سعادت نوع بشر و هم میهنان خود را هدف قرار داده و در این راه تلاش می کنند به گرمی می‌فشاریم و خواستار همراهی و همدلی در این راه خطیر هستیم.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *