فن در صنایع دریایی و کشتی سازی

فن‌های صنعتی مورد استفاده درشرکت‌ها و سازمان‌های صنعت دریایی،  باید مطابق با استانداردهای API، SHELL DEP باشند. به منظور مقاومت در برابر محیط نمکی، فن های صنعتی باید از فولاد ضد زنگ ساخته شده و با رنگ های خاص مطابق با استاندارد های صنایع دریایی تکمیل شوند.درکشتی های مورد استفاده در مجتمع پتروشیمی، پیاده سازی استاندارد ATEX فن های صنعتی به همراه موتورهای ExD ضروری است. کاربردهای معمولی در صنایع دریایی و فراساحلی شامل فن های HVAC برای تهویه مطبوع سالن ها و فن های اگزاست به جهت تهویه ایمن در زیر عرشه میباشد.

سیستم‌های صنایع دریایی برای تهویه مناسب فضاهای زیر عرشه کشتی، به فن‌های مقاوم نیاز دارند. کشتی‌های مسافربری و سکوهای دریایی به دلیل اهمیت وجود پرسنل، به تهویه ایمنی نیاز دارند. فن های آکسیال کانالی به طور گسترده ای در این جهت استفاده می شوند.کاربردهای تهویه در صنعت دریایی شامل کشتی های نظامی ، سکوهای نفتی و کشتی های کروز میباشد.

فن های مورد استفاده در صنایع دریایی

Inert Gas Fans

Flue Gas Desulfurization Fans (FGD)

Flue Gas Recirculation Fans

FPSO Combustion Fans (FD & ID Fans)

Gas Ventilation Fans

Primary and Secondary Air Fans

Combustion Fans

Seal air fans

AHUs for Living Quarters Fans

Offshore / Onshore Ventilation Systems

Battery room exhaust Fans

گروه صنعتی فن ایران نخستین فن ساز ایرانی است که قادر بوده فن های ضد آب در عرصه کشتی سازی تولید کند،حساسیت این نوع فن ایجاب میکند تا شرکت فن ساز پارامترهای مهمی را مد نظر قرار دهد که گروه صنعتی فن ایران مفتخر بوده با رعایت این اصول بازدهی محصول را به حداکثر برساند.